Publiczne Przedszkole prowadzone przez Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej

Wydarzenia

Witamy w dziale wydarzenia
Dzień Patrona

Dzień Patrona 13 października w naszym przedszkolu to święto szczególne, które już na stałe wpisało się w kalendarz uroczystości. W tym dniu uczciliśmy pamięć
bł O. Honorata Koźmińskiego,
który, całym sercem zatroskany był o przyszłość narodu i Kościoła katolickiego w Polsce.  Służył ludziom przez posługę w konfesjonale, gdyż na inne formy duszpasterstwa nie pozwalały obce władze. Założył liczne zgromadzenia zakonne bezhabitowe. Miały one, pracując w ukryciu, ocalić życie zakonne, skazane przez zaborcę na wymieranie po Powstaniu Styczniowym. Ojciec Honorat uwrażliwiał siostry i braci ze swoich zgromadzeń na życie i pracę wśród ludzi żyjących w trudnych warunkach, szczególnie dzieci pozostających bez opieki w czasie pracy rodziców.

W tym bardzo ważnym dniu nie tylko dla dzieci, ale też i dla całej naszej społeczności przedszkolnej zgromadziliśmy się na wspólną EUCHARYSTIĘ, aby powierzać BOGU intencje dzieci, Rodziców i pracowników przedszkola.

Jesień

„Z drzew pospadały
żołędzie, kasztany,
a my na te skarby
super pomysł mamy”.

Jesień króluje nie tylko w sadach czy lasach. W naszym przedszkolu można ją również znaleźć w kącikach przyrody we wszystkich salach. Wraz z rozpoczęciem jesieni, w każdej grupie trwały działania zmierzające do zaaranżowania ciekawego, bogatego w dary jesieni kącika przyrody. Nasze przedszkolaki podczas wspólnych spacerów z Rodzicami zbierały kasztany, żołędzie, szyszki, kolorowe liście, kwiaty, które z wielką radością przynosiły do przedszkola. Nie zabrakło też niezwykłych okazów dyni czy innych ozdób. Wszystkie grupy wykazały się dużą pomysłowością i oryginalnością w tworzeniu kącików przyrody (zobacz galeria). Zgromadzone dary jesieni pozwoliły również na przeprowadzenie wielu atrakcyjnych zajęć i zabaw dydaktycznych. Kąciki przyrody dają dzieciom możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą i są nieustannym źródłem doświadczenia, odczuwania i przeżywania. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu kącików przyrody.

 
Teatr Eden "Samotny bogacz"
 
W dniu 25.09.2023 r. w Naszym Przedszkolu gościł Teatr Eden, z pięknym spektaklem pt. ,,Samotny Bogacz”. Opowieść ukazująca nawrócenie się samolubnego Bogacza, który nigdy nie chciał się z nikim dzielić. Wszystko, zmieniło spotkanie dobrego człowieka, który podał mu pomocną dłoń, gdy tego potrzebował. Zrozumiał, że bycie dobrym uszlachetnia, a dzielenie się z innymi może dawać wiele radości.
 
Bajkowa Profilaktyka Uzależnień cz.II
 
W czerwcu dzieci z grupy "Jabłuszka" zrealizowały kolejny etap projektu "Bajkowa profilaktyka uzależnień" cz.II. Przedszkolaki dowiedziały się, do czego może prowadzić zbyt długa gra na komputerze. Zapoznały się z tematyką żartu w internecie. Nazywały emocje, które towarzyszą takiemu zachowaniu.  Wspólnie z p. psycholog rozmawiali o niebezpieczeństwach, które mogą spotkać osoby korzystające z internetu. 

Bajkowa Profilaktyka Uzależnień cz.II

26.04.2023 r. grupa "Jabłuszka" wraz z nauczycielami,  przygotowała spetkal profilaktyczny w ramach programu "Bajkowa Profilaktyka Uzależnień cz. II", pt. "Bajkowy internet".  Zaproszeni goście, Rodzice, dzieci z PPnr4,  mieli okazję zobaczyć przedszkolaków w roli aktorów, jak również przekonać się jak wielką siłę mają w sobie książki i jak ważnie jest ich czytanie. 

Bajkowa Profilaktyka Uzależnień cz.II

Profilaktyki nigdy za mało. Wiedzą o tym doskonale policjanci i pracownicy z grójeckiej jednostki Policji organizując spotkania edukacyjne – w Przedszkolu ZCMN.

Maluchy miały możliwość porozmawiać z funkcjonariuszami czy wsiąść do radiowozu, ale przede wszystkich otrzymać podstawową wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w domu i na drodze.

Tematem spotkania było bezpieczeństwo w ruchu drogowym, poznanie zasad bezpiecznego korzystania z urządzeń mobilnych i wprowadzanie ich w życie oraz nauka poprawnego przechodzenia przez jezdnię oraz przypomnienie jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Nie zabrakło również rozmów o sytuacjach zagrożenia wymagających skorzystania z numerów alarmowych. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami im nieznanymi.

Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu, chętnie zadawały pytania. Maluchy miały możliwość zapoznania się ze specyfiką służby w Policji. Jedną z atrakcji był oznakowany radiowóz, do którego mogli wsiąść najmłodsi by przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze.

Celem spotkań profilaktycznych jest nie tylko przekazanie najmłodszym podstawowej wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ale również zbudowanie pozytywnych skojarzeń z Policją.

Teatr Eden "Prawdziwy skarb"

 W dniu 17 marca nasze przedszkole odwiedził Teatr Eden z Wieliczki. Mogliśmy obejrzeć spektakl pt. Prawdziwy skarb"Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały przedstawienie oparte na znanej przypowieści o „ Synu Marnotrawnym”. To piękna opowieść o młodszym synu, który wyrusza z domu z pełną sakiewką pieniędzy, aby znaleźć i pomnożyć bogactwo. Wyrusza, żeby poszukać prawdziwego skarbu. Niestety roztrwonił cały swój majątek i głodny, w łachmanach wraca do ojca, a On go przyjmuje, tłumacząc i ukazując, iż największy skarb to rodzina i miłość przebaczająca. Dzieci brały aktywny udział w przedstawieniu, odpowiadały na zdane pytania, podpowiadały bohaterom co trzeba zrobić, ostrzegały ich przed niebezpieczeństwem.

Żywa lekcja przyrody

14 marca 2023 roku przedszkolaki uczestniczyły w żywej lekcji przyrody zorganizowanej przez Agencję Impresaryjno- Artystyczną „Klaps  Art” z Krakowa. Tematem zajęć  były – WĘŻE (m.in. boa dusiciel, pyton królewski, pyton tęczowy i pyton tygrysi- albinos). 

W czasie lekcji uczniowie usłyszeli wiele ciekawych informacji o gadach. Dowiedzieli się co to jest „wylinka”,  czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką osiągają długość oraz jak zachowują się w środowisku naturalnym.  Inną ciekawostką jest to, że węże nie mają uszu i nie słyszą tak jak my. Dźwięki docierają do nich jako drgania powietrza, które wyczuwają skórą. Węże badają otoczenie za pomocą rozdwojonego na końcu i bardzo ruchliwego języka. Każde dziecko miało okazję pogłaskać węża, sprawdzając, że w rzeczywistości są to delikatne i miłe w dotyku zwierzęta.  Żywa lekcja przyrody to dla nas bardzo cenne doświadczenie, a przecież nie często zdarza się taka okazja. Dzięki pokazowi pozbyliśmy się wielu uprzedzeń wobec tych zwierząt.

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"


Grójeckie uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych rozpoczęły się mszą świętą. Nastepnie uczestnicy zgromadzili się
przy tablicy upamietniającej Zołnierzy Wyklętych na Placu Wolności w Grójcu. W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich
i samorzadowych, reprezentancji wojska, służb mundurowych oraz Przedszkolaki z grupy "Słoneczka".

Bal Karnawałowy

 „W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”


Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. W zorganizowanym balu karnawałowym w Przedszkolu 31.01.2023 r., dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przedszkolaki zamieniły się w królewny, księżniczki, wróżki, biedronki, piratów, policjantów, strażaków, pojawiły się również postacie z ulubionych bajek. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Jasełka w przedszkolu

W dniu 21.12.22 r. odbył się występ świąteczny najstarszej grupy przedszkolaków czyli JABŁUSZEK. Dzieci spisały się na medal i  nie tylko nie zapomniały słów kolęd, ale i kroków w układzie tanecznym.
Dzielnie  tańczyły, głośno śpiewały a na koniec otrzymały zasłużone brawa 

Wizyta świetego Mikołaja w przedszkolu

Wizyta świętego Mikołaja w naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Już pod koniec listopada Przedszkolaki pod okiem swoich pań ,,pisały” listy do Św. Mikołaja, w których rysowały swoje marzenia dotyczące upragnionych prezentów. Pilnie uczyły się piosenek i wierszyków.
We wtorek 6 grudnia Przedszkolaki już od rana czekały na Mikołaja. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było z daleka. I już wiadomo było, że do przedszkola zbliża się nikt inny, jak ....  Święty Mikołaj . Wszystkie przedszkolaki bardzo przeżywały to spotkanie, szczególnie te, które pierwszy raz witały Mikołaja w przedszkolu. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Dzieci z ogromną radością witały Mikołaja śpiewając mu piosenki i recytując wiersze. Każde dziecko złożyło obietnice, iż kolejny rok będzie grzeczne i posłuszne. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim przedszkolakom osobiście przekazał piękne prezenty, a w nich – dla każdego coś dobrego.

Teatr "EDEN" ze spektaklem "Zagubiona Owieczka"

Dnia 18 listopada 2022r. w naszym przedszkolu gościliśmy teatr "Eden" z Wieliczki. Aktorzy w bardzo interesujący sposób przedstawili nam przypowieść o zagubionej owieczce. Doskonała gra aktorów, piękne malowane ręcznie scenografie, barwne stroje oraz oprawa muzyczna spowodowała, że sala stała się na chwilę teatrem. W przedstawieniu podziwialiśmy pasterza Dawida, który miał sto owiec niestety jedna z nich zaginęła, ponieważ brat pasterza Wojtek nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Pasterz wyruszył w poszukiwanie najmniejszej owieczki, spotykając po drodze rozmaite przygody.

Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające przedstawienie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

Pasowanie na Przedszkolaka

Dnia 03.11.2022 Grupa "Tygryski" i "Misie" miała swoją wyjątkową uroczystość. 

" Pasowanie na przedszkolaka to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku pierwszy raz rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Odświętny strój a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. Maluszki zaprezentowały piosenki i wiersze, których nauczyły się do tej pory. Dyrektor Przedszkola za pomocą swojego " czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego "Aktu pasowania". Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.

KATOLICKI TEATR EDUKACJI zaprosił nas na baśń „SINDBAD”

W dniu 20.10.2022r. grupa "Kotki" i "Jabłuszka" udały sie do Grójeckiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. "Sinbad". Teatr i podróż łączy tajemnica. Podróżując  za odważnym Sindbadem  na scenicznym morzu napotkaliśmy wszystko, co uczyniło nieśmiertelnym świat baśni tysiąca i jednej nocy. Obejrzeliśmy niezwykle barwne przedstawienie, dopełnione orientalnymi kostiumami, scenografią i piosenkami.

Głównym bohaterem dzisiejszego przedstawienia był jeden z najbardziej znanych i lubianych podróżników Dalekiego Wschodu – żeglarz Sindbad, który może być wzorem do naśladowania. Morały zawarte w jego licznych przygodach pokazują, że w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem.

Spektakl pt. "RUMCAJS"

W dniu 11.10.2022r. grupa "Cytrynki" i "Słoneczka"  udały się do Grójeckiego Osrodka Kultury na spektakl pt. ”Jak Rumcajs Cypiska uratował” wystawiany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Przypomniana została bajka dzieciństwa wszystkich Rodziców. Nasze Przedszkolaki zostały zabrane na ekscytującą wycieczkę w głąb niesamowitego Rzaholeckiego Lasu. Celem tej wyprawy było odnalezienie Cypiska oraz rozprawienie się ze złem czającym się w głębi tego boru.
Przedstawienie niosło ze sobą bardzo cenne przesłanie stawiające na pierwszym miejscu takie wartość, jak dobroć, sprawiedliwość, lojalność, rodzina oraz poszanowanie godności ludzkiej jak i otaczającej przyrody. 
  

Smokarium w naszym przedszkolu
 
7 grudnia 2021 roku w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne na temat jaszczurek. W czasie tych zajęć dzieci zapoznały się z trzema gatunkami jaszczurek: agamą brodatą, kameleonem lamparcim i gekonem orzęsionym. Prowadzący pokazał słuchaczom jak niezwykłe i ciekawe są to gady jak również wskazywał różnice, które występują między nimi. Przekaz informacji został dopasowany do poziomu przedszkolaków, tak aby dzieci jak najwięcej zrozumiały i zapamiętały z zajęć. Podczas zajeć wszyscy mogli przyjrzeć się gadom z bliska.To spotkanie było dla wszytskich niezwykłym doświadczeniem.
 
Wizyta Świętego Mikołaja
 
6 grudnia 2021 roku to długo wyczekiwany dzień dla wszystkich dzieci... Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od Niego podarunek. Od samego rana dzieci podekscytowane wyczekiwały Świętego nasłuchując radosnego okrzyku „ho, ho, ho!” Aż w końcu rozległo się mocne pukanie do drzwi, a w progu stanął On… Święty Mikołaj! Dzieci przywitały gościa i nastąpił długo wyczekiwany moment… wręczania prezentów. Każda z grup w ramach podziękowania za przybycie i otrzymane podarunki wyrecytowała dla Świętego Mikołaja wierszyk lub zaśpiewała piosenkę. Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem.
Mikołaju, do zobaczenia za rok!
 
Festiwal Piosenki Religijnej

 19 listopada 2021 roku dzieci z naszego przedszkola w Grójcu wyśpiewały swoją dziecięcą wiarę. Razem z Paniami Wychowawczyniami wszystkie grupy przygotowały i zaprezentowały piosenki o tematyce religijnej tym samym organizując sobie nawzajem festiwal piosenki. Entuzjazm, radość i prostota dziecięca, a także wyzwanie do występu przed innymi zostało nagrodzone gratulacjami, oklaskami oraz upominkami.

Spotkanie z bajką

8 listopada 2021 roku w naszym przedszkolu zawitał Katolicki Teatr Edukacyjny. Dla każdej grupy przedszkolnej przygotowane było interaktywne spotkanie z bajką. Dzieci miały okazję zapoznać się z takimi postaciami jak Pinokio, Królowa Śniegu czy Pokahontas. Po zakończeniu spotkania dzieci otrzymały książeczki z zagadkami i łamigłówkami dotyczącymi przedstawienia. Wydarzenie dostarczyło przedszkolakom wielu wrażeń i uśmiechu.

Pasowanie na Przedszkolaka

27 października 2021 roku odbyła się w naszym przedszkolu ważna Uroczystość dla dzieci z grupy Słoneczka, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do naszego przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności.  Były więc: wierszyki, piosenki, i tańce.

Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.  Po złożonej obietnicy, pani dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka.

Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania.

Przedszkolaki w kinie

26 października 2021 roku dzieci z naszego przedszkola udały się do Grójeckiego Ośrodka Kultury w Grójcu na projekcje filmu „Psi Patrol”. Wydarzenie było realizowane w ramach kampanii „Bajkowa Profilaktyka, dostrzegaj-rozmawiaj-przeciwdziałaj”

Podróże małe i duże

7 października 2021 roku w naszym przedszkolu zagościł teatr. Aktorzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt. "Podróże małe i duże". Razem z głównym bohaterem - smokiem Bazylim, dzieci zwiedzały najciekawsze miasta, charakterystyczne zabytki oraz słuchały legend z nimi związanych. Atmosfera była bardzo wesoła, a przedstawione historie pozwoliły dzieciom lepiej zapoznać się z naszym krajem, jego kulturą oraz historią.

Uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego 2021/2022

15 września 2021 roku wszystkie dzieci wraz z wychowawcy i pracownikami naszego przedszkola wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu Nowego Roku Przedszkolnego, które odbyło się na placu przy figurze Maryi Niepokalanej. Po krótkiej modlitwie ksiądz udzielił błogosławieństwa i życzył pomyślności, wielu wyzwań zwieńczonych samymi sukcesami na cały rok.

__________________________________________________________________________________________________________

10. Igrzyska Przedszkolaków
 
22 czerwca 2021 roku najstarsza grupa przedszkolna "Pszczółki" wzięła udział w 10. Igrzyskach Przedszkolaków organizowanych przez Grójecki Ośrodek Sportu "Mazowsze". Przedszkolaki z zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach sportowych. Świetna zabawa, głośne okrzyki dopingujące kolegów i koleżanki towarzyszyły podczas każdej konkurencji. W oczekiwaniu na wyniki na dzieci czekały różnorodne atrakcje przygotowane m.in. przez wojsko, policję oraz straż. Zwieńczeniem turnieju było wręczenie każdemu dziecku pamiątkowych medali przez Pana Burmistrza Dariusza Gwiazdę.
 
Zakończenie przedszkola przez najstarszą grupę "Pszczółki"

W dniu 17.06.2021 odbyło się uroczyste zakończenie przedszkola przez najstarszą grupę „Pszczółki”.  Czas płynie nieubłaganie i te dzieci, które jeszcze niedawno stawiały pierwsze kroki w naszym przedszkolu, dziś szykują się do rozpoczęcia edukacji szkolnej, kolejnego ważnego etapu w życiu. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie polonezem, co spotkało się z gromkimi brawami przybyłych gości. Następnie starszaki przedstawiły program artystyczny, eksponując swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. W kolejnej części przyszedł czas na podziękowania i nagrody. Pani Dyrektor Elżbieta Brandenburg pogratulowała dzieciom wspaniałego występu i życzyła sukcesów w szkole, natomiast rodzicom podziękowała za szczególne zaangażowanie w pracę przedszkola. Na zakończenie absolwenci otrzymali dyplomy i upominki.  Po części oficjalnej nastąpił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Każda Pszczółka pozostanie długo w naszej pamięci. Życzymy samych sukcesów w szkole i liczymy na częste odwiedziny.

Rzec „do widzenia” trzeba na drogę

Bo po wakacjach nie wrócisz już

Wspominaj często przedszkolne progi

By miłych wspomnień nie krył kurz.

Dzień Dziecka

"Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

- Janusz Korczak.

Dzień Dziecka to jeden z najważniejszych dni, na który czekają przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany.

1 czerwca 2021  w naszym przedszkolnym ogrodzie świętowaliśmy uroczyście Dzień Dziecka. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem teatralnym podczas, którego dzieci rozwiązywały zagadki i  radośnie tańczyły. Następnie wszyscy udali się na place zabaw gdzie mogli wedle swojego uznania i zainteresowania, skorzystać z wszystkich dostępnych atrakcji. Na naszych przedszkolaków czekały również bańki mydlane oraz wata cukrowa. Na zakończenie w każdej grupie odbyły się konkurencje sportowe, natomiast najstarsza grupa przedszkolna świetnie bawiła się w rytm muzyki podczas zorganizowanej mini dyskoteki.

Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń.

Zabawa karnawałowa

  W dniu 25.01.2021r. w  naszym przedszkolu odbył się długo wyczekiwany bal karnawałowy  - niezwykłe wydarzenie, dostarczające dzieciom wielu pozytywnych przeżyć i radości.

            Po śniadaniu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Wśród dziewczynek dominowały wróżki i księżniczki, delikatne motylki i biedronki, a chłopcy to super-bohaterowie: policjant, kowboj, piłkarz, żołnierz, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci.

           Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi nauczycielkami  w zabawach i pląsach. W sali w czasie tańców było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia.

          Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, co było głównym celem tego spotkania.

            Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

            Kolejny bal karnawałowy już za rok!

Jasełka

W środę 16 grudnia 2020 roku najstarsza grupa przedszkolna wprowadziła wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, przedstawiając Jasełka.

Na tle bożonarodzeniowej dekoracji w uroczystych strojach dzieci z grupy Pszczółki przybliżyli historię narodzin Dzieciątka Jezus. Maili aktorzy prezentowali swoje umiejętności recytatorskie jak i wokalne. Radosna i ciepła atmosfera świąteczna udzieliła się wszystkim zgromadzonym. Wszyscy artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, śpiewali kolędy i pastorałki. Zaprezentowanie talenty małych aktorów zostały na koniec nagrodzone gromkimi brawami.

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość.

W naszym przedszkolu odbyło się dla grupy Kotki 08 grudnia 2020r., a dla grupy Cytrynki 09 grudnia 2020r.

Od samego rana trwały przygotowania. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy Kotki i z grupy Cytrynki. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor. Nie zabrakło życzeń, dyplomów oraz upominków dla każdego przedszkolaka.

Dla przedszkolaków były to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Wizyta Świętego Mikołaja

 Tradycyjnie jak co roku odwiedził nasze przedszkole Święty Mikołaj. 04 grudnia 2020r. nastrój mikołajkowy widoczny był już po przekroczeniu progu przedszkola.

Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością oczekiwały przyjścia niezwykłego gościa. Cały czas nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia wszystkie dzieci były ubrane na czerwono. Ten ważny gość został powitany gromkimi brawami, a następnie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne.

Miło spędzony czas uświetniło wspólne zdjęcie oraz wręczenie przez Mikołaja paczek z prezentami.

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 09.11.2020 r. w naszym przedszkolu uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.  Jednak ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii inaczej niż do tej pory.

Każda grupa w swojej sali rozmawiała na temat święta, patriotyzmu, symboli narodowych,  szacunku do historii naszego kraju oraz właściwego zachowania się podczas śpiewania hymnu.

O godzinie 11:11 przedszkolaki z grupy „Smerfy” w ramach ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu" odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego"

oraz zaśpiewały piosenki przygotowane na tę okazję. Dzieci wykonały także prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Poprzez te działania oddaliśmy cześć bohaterom, którzy zginęli w walce o wolność naszej ojczyzny.

Festiwal Piosenki Religijnej
 

Fundacja „Anioły Miast” wraz z Przedszkolem ZCMN w Grójcu zorganizowały w dniu 26 października FESTIWAL PISENKI RELIGIJNEJ.

 W wydarzeniu zaprezentowały się wszystkie grupy przedszkolne z Przedszkola ZCMN.Jury przyznało  wszystkim prezentacjom  festiwalowym  pierwsze miejsce.

Dyrektor Eliza Brandenburg oraz  przedstawiciel fundacji Marzena Wójcik podziękowały wszystkim uczestnikom za piękne występy i wręczyły nagrody.

Festiwal  przebiegał w miłej i serdecznej atmosferze. Różnorodność prezentacji sprawiła, że zarówno uczestnicy, jak i goście doświadczyli bardzo zróżnicowanych emocji - od górnolotnych, wzniosłych  po  wesołe, radosne.

Dzień Przedszkolaka

Dnia 21 września 2020 roku w naszym przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka.

              Tego dnia na każde dziecko czekało wiele atrakcji i niespodzianek, które zostały przygotowane przez wychowawców. Nasi podopieczni świętowali w swoich grupach, bawiąc się wspólnie i biorąc udział w różnych konkursach m.in pokonywanie toru przeszkód. Radość i głośny doping uczestników były potwierdzeniem wspaniałej zabawy. W każdej grupie zorganizowane zostały zabawy integracyjne, wspólne gry i tańce. Na zakończenie dnia dzieci udały się na przedszkolny plac zabaw, gdzie każdy przedszkolak wesoło spędził czas.

Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

Z Bogiem w Nowy Rok Szkolny

Dnia 16.09.2020 r. dzieci wraz z opiekunami Przedszkola ZCMN im.bł O.H.Koźmińskiego  uroczyście rozpoczęły rok szkolny 2020/2021.
Uroczystość odbyła się w ogrodzie przedszkolnym  przy figurze Maryi Niepokalanej   Ksiądz proboszcz Zbigniew Stefaniak wygłosił  krótkie przemówienie, udzielił błogosławieństwa oraz życzył, aby nowy rok szkolny przyniósł nam nowe wyzwania, niezwykłe doświadczenia oraz "wielkie i małe" sukcesy.
 

 

 

Brak dodanych wpisów