Zajęcia z rytmiki

Witam serdecznie, wszystkich rodziców dzieci uczęszczajacych do naszego przedszkola.

Nazywam się Karol Jagiełłojestem muzykiem.

W przedszkolu prowadzę  zajęcia umuzykalniajace  dla dzieci

w grupie 3,4,5,6-latków.

Ze względu na sytuację zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych podczas której dzieci muszą pozostać w domu.

Zachęcam wszystkich rodziców i dzieci do samodzielnej pracy w domu.

Poniżej znajdują się propozycje poiosenek mojego autorstwa do wykorzystania

podczas przerwy w pracy przedszkola.

W wieku przedszkolnym zaczyna się kształtować świadomość muzyczna dziecka.

W kontaktach dzieci z muzyką w przedszkolu można wyróżnić pięć głównych problemów. A mianowicie: wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, tempo i rytm ruchu, kształcenie poczucia metrycznego

i poczucia rytmu, piosenka i utwór muzyczny.

Trzeba pamiętać również o tym, że poszczególne zagadnienia inaczej odbierają i realizują dzieci z grupy 3-latków, a inaczej w grupie 4 -5-6-latków.

Zajęcia rytmiki, oprócz tego, że spełniają nadrzędny cel – umuzykalnienie dzieci oraz zwiększenie ich wrażliwości na muzykę – przygotowują do wszystkich  imprez organizowanych w przedszkolu, tj. Mikołaj, Święta Bożego Narodzenia, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Dzień Matki i Ojca, Pożegnanie przedszkola, itp.

Drodzy Rodzice!

W związku z trudną sytuacją w jakiej znaleźliśmy się wszyscy, poniżej przesyłam linki do piosenek mojego autorstwa:

"Kiedy się nudzę"

"O zdrowiu"