Witamy na stronie naszego przedszkola!

W okresie wakacyjnym w miesiącu lipcu nasze Przedszkole jest nieczynne.

Będzie czynne w sierpniu 2022 r

Informujemy, że lista dzieci nowoprzyjętych
do  Przedszkola ZCMN na rok szkl. 2022/23
znajduje się na tablicy ogłoszeń
w przedsionku budynku

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE

Spotkanie informacyjne!

Dnia 20 i 21 czerwca br. odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców (jeden Rodzic)

Dzieci przyjętych do naszego przedszkola na rok 2022/ 2023.

poniedziałek, 20 czerwca  2022 r.,  godzinna 16.00 (grupa I)

wtorek, 21 czerwca 2022 r., godzinna 16.00 (grupa II)

Konkursu PLASTYCZNO – LOGOPEDYCZNY

pt. "Pacynka Pomocynka"

Ogłaszamy  Konkurs Logopedyczny „Pacynka Pomocynka”,

którego koordynatorem jest p. Aleksandra Kowalczyk.

Celem jest konkursu jest rozwijanie zdolności twórczych Dzieci, Rodziców, Dziadków, rozbudzenie kreatywności,  kształtowanie wyobraźni plastyczno-technicznej oraz wrażliwości estetycznej.

Prace zbieramy do 06.05.2022r.

Ogłoszenie wyników konkursu 13.05.2022r.

OGŁOSZENIE O WSZAWICY !

Drodzy Rodzice!

Ze względu na zgłoszony do nas przypadek wystąpienia wszawicy w naszym przedszkolu, prosimy o systematyczne sprawdzanie czystości skóry głowy i  włosów u dzieci. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą, należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczoną poniżej informacją na temat wszawicy.

Ulotka informacyjna dla rodziców na temat wszawicy.

Szanowni Rodzice!

Wszawica jest chorobą, którą można skutecznie zwalczać!

To nie jest wstydliwy problem.

Mimo osiągnięć cywilizacyjnych wciąż pojawia się w skupiskach ludzi. Szczególnie narażone są na nią dzieci

szkolne i przedszkolne.

Na co zwrócić uwagę:

1. Swędzenie i zaczerwienienie skóry głowy, szczególne na linii włosów.
  2. Częste drapanie głowy, uczucie pieczenia.
  3. Grudki na skórze głowy (strupki od ukąszeń).
  4. Gnidy (szarobiałe kuleczki) o wielkości ok. 1 mm widoczne u nasady włosów, które nie dają sią strząsnąć, najczęściej na karku, skroniach, za uszami.
  5. Ranki na skórze głowy powstałe w wyniku drapania się.

Co zrobić, jeżeli na głowie dziecka pojawiły się wszy/gnidy:

1. Poinformować wychowawcę lub bezpośrednio dyrektora o wszawicy zauważonej u dziecka.
  2. Zastosować dziecku kurację dostępnymi w aptekach środkami przeciw wszom, stosować się do zaleceń podanych przez producenta.
  3. Z włosów dziecka ściągnąć wszystkie gnidy (ważne!)
  4. Kurację także należy zastosować u pozostałych członków rodziny.
  5. Po 7-10 dniach należy powtórzyć kurację preparatem przeciwko wszom.
  6. Wyprać bieliznę pościelową, ręczniki, czapki, szaliki, poduszki, nakrycia na łóżka w temperaturze 60 st.C (wszy i gnidy giną w temp. 53,5 st.C)
  7. Wszystkie grzebienie, szczotki i przedmioty służące do pielęgnacji włosów (a także gumki, spinki, opaski) dokładnie myć w gorącej wodzie z detergentem.
  8. Odzież, zabawki i inne przedmioty, których nie można wyprać, należy zamknąć co najmniej na dwa tygodnie w szczelnej torbie foliowej. Po tym czasie wszy i gnidy zginą. Następnie przedmioty te należy dokładnie wytrzepać.
  9. Poinformować rodziców dzieci, z którym stykało się dziecko poza szkołą, że doszło do zarażenia.

Ważna profilaktyka!

Jak postępować, aby chronić dziecko przed zarażeniem wszami:

1. Czesać i szczotkować dokładnie włosy dziecka.
  2. Myć dziecku głowę co najmniej dwa razy w tygodniu.
  3. Uczyć je, aby nie pożyczało przyborów higienicznych (grzebieni, szczotek).
  4. Uczyć je korzystania tylko ze swoich ręczników.
  5. Przypominać mu, aby nie korzystało z pożyczonych czapek, szalików i innych nakryć głowy.
  6. Związywać lub spinać dziecku długie włosy (ważne!)
  7. Sprawdzać stan czystości głowy dziecka po pobycie na feriach, koloniach, wycieczkach itp.
  8. W przypadku prośby ze szkoły o konieczności sprawdzania czystości głowy dziecka, wykonywać to bardzo dokładnie i codziennie. Sprawdzać też czystość głów wszystkich domowników.

Podstawową zasadą profilaktyki wszawicy jest stała, systematyczna kontrola czystości skóry i włosów dokonywana przez rodziców i natychmiastowa likwidacja gnid i wszy w przypadku ich zauważenia.

Na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za prawidłową higienę i czystość dziecka.

REKRUTACJA 2022/2023

Wnioski o przyjęcie do przedszkola dla dzieci 3-letnich

można pobrać ze strony Urzędu Gminy i Miasta Grójec (link poniżej).

Prosimy o pobieranie wniosków dla przedszkoli

Składanie wniosków do placówki  od 28.02.2022r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są w poniższym linku. Zapraszamy do zapoznania się.

Informacje_dotyczace_naboru_dzieci_do_przedszkola__na_rok_sz_2022-2023(1).docx